ZÁKLADNÍ ŠKOLA, JIČÍN, HUSOVA 170

 • obr15.jpg
 • obr17.jpg
 • obr10.jpg
 • obr13.jpg
 • obr12.jpg
 • obr14.jpg
 • obr16.jpg
 • obr11.jpg

skolanew

skolaold

 • obr33.jpg
 • obr34.jpg
 • obr31.jpg
 • obr37.jpg
 • obr30.jpg
 • obr36.jpg
 • obr32.jpg
 • obr35.jpg

Den zahrady na ZŠ Husova

V pondělí 4. června dopoledne jsme si na naši školní zahradu pozvali hosty, kteří nám ji před 3 lety pomáhali měnit. Dnešní školní zahrada se začala výrazně proměňovat právě v letech 2014/ 2015. Staré, málo cenné, neudržované a pádem hrozící dřeviny byly tehdy pokáceny. Nahradilo je cca 30 druhů nových stromů a několik stovek dřevin a trvalek. Zahrada byla před 3 lety nově oseta. Byla do ní zakomponována venkovní učebna /amfiteátr/ a atletická dvojdráha s umělým povrchem. V roce 2016 bylo v části školní zahrady vybudováno hřiště s umělým povrchem. To vše za výrazné pomoci zřizovatele Města Jičína a dotací, mj. i Královéhradeckého kraje. Školní zahrada se stala místem nejen výuky, ale též odpočinku, relaxace a setkávání s rodiči a přáteli školy.

A tak jsme se jednoho červnového dne rozhodli, že bychom zavzpomínali právě s těmi, kteří se podíleli na současném vzhledu naší školní zahrady. Mezi čestnými hosty byli mj. pan Mgr. Hamáček, místostarosta města, pan Ing. Halama, zahradní architekt a realizátor akce, paní Bc. Bílková, odborník na flóru a pan Dr. Mrkáček, odborník na ornitologii. Tito hosté promluvili k našim žákům a sdělili jim svá poselství, aby si vážili zahrady, neboť ne každá škola se může pyšnit podobným přírodním prostředím. Mezi naše žáky zavítali též pracovníci odboru školství, životního prostředí a investiční výstavby. Pozvání přijal též projektant Ing. Janda a předseda školské rady pan Košíček.

Součástí akce bylo otevření naučné ministezky „Flóra na Dvojce“, za přispění žáků přírodovědného kroužku pod vedením paní učitelky Podhajské. Pan Dr. Mrkáček hovořil s našimi žáky na téma ptáků ve školní zahradě. Žáci si jistě odnesli řadu zkušeností od odborníka na ornitologii, který patří v širokém regionu k nejlepším. Učil žáky mj., jak lze ptáky poznávat po hlasu. Přírodovědný kroužek též připravil pro účastníky akce tzv. „bosonohou stezku“. Jako odměna pro účastnící se žáky bylo připraveno občerstvení v podobě pestré nabídky ovoce. Hudebním vystoupením nás potěšily zpěvačky sborečku z 1. stupně pod vedením paní učitelky Krejčí.

Červnové dopoledne na „Dvojce“ se vydařilo.

                                                                                                                             Mgr. Roman Mareš, ředitel školy

zahrada

Přístupy

2149505
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
587
957
6901
10074
23854
28165
2149505