ZÁKLADNÍ ŠKOLA, JIČÍN, HUSOVA 170

 • obr13.jpg
 • obr16.jpg
 • obr11.jpg
 • obr15.jpg
 • obr12.jpg
 • obr10.jpg
 • obr17.jpg
 • obr14.jpg

skolanew

skolaold

 • obr7.jpg
 • obr9.jpg
 • obr5.jpg
 • obr10.jpg
 • obr1.jpg
 • obr2.jpg
 • obr6.jpg
 • obr3.jpg
 • obr4.jpg
 • obr8.jpg

5. tutorské čtení

I v květnu se sešli nad knihou výletníci a koumáci. Četli každý ve své knize a hledali, co měli jejich hlavní hrdinové společného a v čem se odlišovali. Opět všichni velmi pěkně pracovali.

5.tuturske cteni 2

5.tuturske cteni 5

 

4. tutorské čtení koumáků a výletníků

V dubnu proběhlo další setkání výletníků a koumáků nad knihou. Četli jsme z knížky prvňáčků a poté jsme se zabývali ilustracemi a ilustrátorem. Dílna se opět vydařila.

4. tutorske cteni 1

4. tutorske cteni 2

4. tutorske cteni 3

4. tutorske cteni 4

4. tutorske cteni 5

 

 

NETRADIČNÍ VÝUKA V HEJNICÍCH

Výletníci z 3.C se v termínu od 23. do 27. 4. vydali na svůj nejdelší let a to Jizerských hor. Zúčastnili se programu v Eku centru STŘEVLIK v Libereckém kraji a s cestovní kanceláří PlanetExpres navštívili během jednoho týdne různé kontinenty. Na pobyt se vydali všichni pasažéři naší třídy! :-)

hejnice001

hejnice002

hejnice003

hejnice004

hejnice005

hejnice006

 

Výletníci z 3. C hlásí: Na Velikonoce jsme připraveni! :-)

 

Během uplynulého měsíce jsme se o výtvarné výchově a pracovní činnostech věnovali tématu Velikonoce. Navštívili jsme výtvarnou dílnu v K- klubu, kde jsme si vymodelovali ovečku z keramiky, ve škole jsme si vyrobili přáníčko se slepičkou a o pracovních činnostech jsme vytvořili zajíčka na tyčce. Doufáme, že práce potěší naše nejbližší. 

velikonoce 1

velikonoce 2

velikonoce 3

 

 

 

 

3. TUTORSKÉ ČTENÍ 1. C a 3. C

Dnes proběhlo 3. tutorské čtení koumáků z 1. C a výletníků z 3. C. Nejdříve jsme se pozdravili, představili si vzájemně knížky a pak se začetli do knížky koumáka. Při čtení jsme se střídali a dohlíželi, aby prvňáčci četli správně. Poté jsme do kouzelných skříněk Alfaboxu zapisovali z příběhu slova od A až do Ž. Práce se nám dařila a atmosféra mezi námi byla opět přátelská. Čas utekl jako voda a my jsme hodnotili naši práci. Nakonec jsme se dohodli na dalším setkání.

fotogalerie

 

 

LÉTÁME V  TOM SPOLEČNĚ

V prvouce jsme se učili o vzduchu a tak jsme se rozhodli vyrobit si o pracovních činnostech papírové vlaštovky. Vymysleli jsme mnoho variant i modelů a nakonec jsme si i létání vyzkoušeli. Užili jsme si spoustu legrace.

letani 1

letani 2 

 

UČÍME SE V TANDEMU

Ve čtvrtek 1. února výletníci z 3. C prožili část výuky se svými kamarády z okolních tříd. V matematice pracovali se třídou 5. B a společně řešili úlohy s dřívky. V tělocvičně následovalo druhé tutorského čtení s koumáky z  1. C. Den ve škole  utekl jako voda a výletníky čekaly zasloužené prázdniny. 

tandem 1

tandem 2

tandem 3

 

 

Ve čtvrtek 6. 11. se sešly třídy 1. C a 3. C v tělocvičně naší školy, aby si společně užily čtenářské chvilky v podobě tutorského čtení. Nejprve jsme se uvítali ve společném komunitním kruhu, následovalo seznámení dvojic (dvojici tvořili třeťák a  prvňáček) a samotné čtení. I přes to, že prvňáčci chodí do školy necelé 3 měsíce, dokázali přečíst nadpis a pár vět z bajky. O zbytek se postarali zkušenější tutoři- třeťáci. Nakonec  spřátelené dvojice vyplnily společnými silami pracovní list. Všem se velmi dařilo a úkoly všichni zvládli úspěšně.  Vznikla mezi námi nová přátelství a už teď se  těšíme na další hodiny tutorského čtení. 

tutori 1

tutori 2

tutori 3

 

V uplynulých dvou týdnech jsme se (mimo jiné) věnovali létajícím drakům. V českém jazyce jsme četli kapitolu z knížky Honzíkova cesta -Honzík pouští draka a psali jsme přepis- sbírali jsme mašle pro draka Járu.  V prvouce jsme si povídali o tom, při jakých meteorologických podmínkách může drak létat a na konec jsme si v rámci pracovních činností svého malého draka vyrobili. Co by to ale bylo za učení, kdybychom si pouštění draka pořádně nevyzkoušeli? Draky jsem pouštěli na Matějkově hřišti a užili si při tom spoustu zábavy a pohybu. 

1C076AC9-6984-4617-9B82-C5675EADE5FC

45EA8668-A620-42FE-A9A9-76B0C8809976

112E4419-8356-46F7-8AB4-0073B5A9AD99

 

 

 

3. C na Pařezské Lhotě

Výletníci ze 3. C vyrazili v pátek 29. 9. na terénní výuku na Pařezskou Lhotu. Cílem výletu bylo prozkoumat tamní les, nasbírat jedlé houby a zopakovat si češtinu netradičním způsobem. Na výletě nás doprovázela paní vychovatelka Libuška Ondráčková, přivezli jsme si spoustu hub a nových zážitků. 

IMG 3972

IMG 3981

IMG 3998

IMG 4006

 

 

Holky a kluci z 3. C navštívili v rámci festivalu Jičín město pohádky výstavu s názvem MŮJ ŽIVOT S TRABANTEM. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, navrhli svůj Trabant a nakonec si zazpívali písničku Jedu si to v bledě modrým Trabantu, ....  Užili si spoustu legrace.

trabant 1

trabant 2