ZÁKLADNÍ ŠKOLA, JIČÍN, HUSOVA 170

 • obr14.jpg
 • obr12.jpg
 • obr17.jpg
 • obr13.jpg
 • obr10.jpg
 • obr15.jpg
 • obr16.jpg
 • obr11.jpg

skolanew

skolaold

 • obr9.jpg
 • obr6.jpg
 • obr3.jpg
 • obr1.jpg
 • obr8.jpg
 • obr7.jpg
 • obr10.jpg
 • obr5.jpg
 • obr2.jpg
 • obr4.jpg

Fotografie domečků pro pohádkové postavy ke stažení zde

21.5.2015  Lesnický den

Firma PROGLES uspořádala pro děti u Dolního Bousova lesnický den. Děti zde poznávaly stromy a živočichy, seznámily se s prací lesníků, zasadily si "svůj" stromeček, zastřílely si ze vzduchovky a shlédly ukázky výcviku loveckých psů a dravců. Domů si odnesly nejen krásné zážitky, ale i dárek v podobě omalovánek s pastelkami. 

DSCN3356

12.5.2015  Dopravní výchova

 

Na dopravním hřišti absolvovaly děti druhou část kurzu dopravní výchovy, na kterém získaly po napsání testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích průkaz cyklisty.

dopravní výchova

 

 

30.4.2015 - Čarodějnice

140

141

 

27.4. - 29.4.2015 - Školní výlet Příchovice

foto viz. příloha

 

Příchovice - Pardubické chaty

Během výletu jsme se projeli na koni, zahráli si minigolf. Navštívili jsme Muzeum výroby dřevěných hraček v Jiřetíně, v kreativní dílně jsme si vyrobili dřevěnou hračku.

Navštívil nás člen horské služby a vyprávěl nám o svých zkušenostech.

Dále jsme navštívili Harrachov, Mumlavské vodopády a zašli do muzea Šindelka.

Večer jsme shlédli ohnivou show.

Pobývali jsme v přírodě, stavěli domečky z přírodnin.

Zahráli jsme si míčové hry, protáhli se na prolézačkách a na trampolíně.

Výlet jsme si všichni užili a těšíme se někdy na další podobný.

 

31.3.2015  Velikonoční dílny

 


Žáci si v K- klubu vyrobili pěkné velikonoční zajíčky.

 

DSCN3139

10.3.2015  Beseda v knihovně

 

Paní spisovatelka Anna Birke Semeráková představila dětem na besedě v knihovně svou knihu Moudré pohádky vesmírných skřítků, která vypráví o jednotlivých znameních zvěrokruhu. Příběhy skřítků pomáhají dětem poznat lépe sama sebe a ostatní. Beseda děti zaujala.

P3100004

 

26.2.2015  Naši plazi

 

 

S žáky jsme se tento den zúčastnili výukového programu o obojživelnících a plazech, který pořádala paní Šanderová se svými spolupracovníky. Dětem se tento program líbil a nejvíc je zaujal živý had - krajta královská.

P2264420

 

 

24.2.2015   A co vy, pane kolego?

 

V K- klubu jsme shlédli pátou hudební komedii se vzdělávacím charakterem z pera autorů projektu A co vy, pane kolego? Pořad byl tentokrát o Leoši Janáčkovi a jeho opeře Příhody lišky Bystroušky.Výkony pana Ondřeje Koláčného a Davida Kříže byly exceletní a nadchly všechny diváky.

 

Plavecký výcvik

 

Děti se od listopadu do ledna  účastnily 10 lekcí plaveckého výcviku, aby zdokonalily všechny plavecké styly. Na závěrečné hodině plavala nejrychleji na 25m Vivien Danišová a za chlapce obsadil 1.místo Štěpán Soukup. 2. místo obsadila Anežka Entová a Kuba Havránek, 3.místo pak Maruška Semeráková a Denis Popelák. Za výcvik patří dík všem trenérkám z aquacentra v Jičíně. 

 

 

10.12.2014  Kapřík Metlík

Kniha O kapříku Metlíkovi popisuje život malého kapříka a je plná lásky a přátelství, pro všechny, kdo milují podvodní svět ryb. Autorské čtení pana spisovatele Jana Opatřila bylo velmi poutavé a zábavné.

DSCN2782

 

9.12.2014 Vánoční dílny v K-klubu

DSCN2780

 

 

5.12. Mikuláš

PC050099

2.12.2014   Hrádek u Nechanic

 

Při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů se děti seznámily s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou. Také si prohlédly zámeckou kuchyni s voňavým vánočním cukrovím a perníčky. Celá prohlídka děti nadchla a naladila na vánoční čas.

DSCN2715

 

2.12.2014   Všestary

 

Žáci se v archeoparku seznámili se životem pravěkých lidí nejen na území České republiky. Shlédli videoprojekci, prohlédli si artefakty ze všech období pravěku, vyzkoušeli si vybrané činnosti s pravěkými nástroji a obdivovali obrovský model pravěké krajiny. Celá expozice všechny žáky velmi zaujala.

DSCN2732

 

11.11.2014  Beseda

 

Na besedě s panem Radkem Bohuňovským se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o životě žraloků a krokodýlů. Prohlédnout si mohly kosti těchto živočichů, korály a exotické plody.  Z tohoto setkání mají děti příjemné zážitky a všichni se těšíme na další besedu.

DSCN2674 

 

10.11.2014   Cesty Človíčka do minulosti

 

 

Od září do listopadu jsme se zúčastnili programu Cesty Človíčka do minulosti v Regionálním muzeu v Jičíně. Zde děti během deseti zastavení poznávaly nejdůležitější etapy lidských dějin s využitím interaktivních prvků, které nabízí stálá expozice muzea . Za každý správně splněný  úkol či odpověď děti získaly tzv. body Človíčka. Každá lekce byla vždy uzavřena malováním omalovánky, která se vztahovala k danému tématu. Tento program byl velice zajímavý a čeká nás jeho pokračování na jaře 2015.

DSCN2591

 

 

7.11.2014 Soutěž

 

Někteří žáci 4.třídy se zapojili do výtvarně-slovesné soutěže na tema Poznej kvalitu,vyhraj kvalitu,která chce tak přivést k zamyšlení nad samotným významem slova kvalita.

DSCN2583

 

7.11.2014  Agrese

 

Žáci se účastnili preventivního semináře na téma agrese, který poskytuje organizace Maják.

Vyzkoušeli si různé možnosti řešení konfliktních situací a uvědomili si, že je třeba učit se tyto situace zvládat. 

DSCN2587

 

 

Praha - 1.10.2014


Tento den jsme jeli na exkurzi do Prahy. Navštívili jsme Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště a Pražský hrad, kde jsme shlédli výměnu hradní stráže. Pak jsme Nerudovou ulicí sešli na Karlův most a pokračovali  na Staroměstské náměstí, které jsme si prohlédli včetně orloje. Počasí nám přálo a celou exkurzi jsme si pěkně užili.

DSCN2346

DSCN2415

 

25.9.2014  Dopravní výchova

 

V souladu s tematickým plánem dopravní výchovy pro žáky 4.tříd jsme tento den na dětském dopravním hřišti  absolvovali kurz,který byl zaměřen na upevňování zásad správného chování chodce a cyklisty, na výuku pravidel silničního provozu pro cyklisty a povinnou výbavu kola. Na hřišti si žáci vyzkoušeli jízdu na kolech podle dopravních značek a jízdu zručnosti.

DSCN2153

 

 

JMP - 2014

V rámci pohádkového festivalu jsme navštívili filmové představení Večerníčky, divadelní představení Sedlák Jiljí a drak a besedu v muzeu na téma Jak zvířátka bydlí. Naše město jsme si prohlédli z jičínské brány. V dílničkách jsme si vytvořili  zajímavé výrobky. I přes nepříznivé počasí jsme si tyto dny hezky užili.

5.6.2014 Dravci

 

Firma Zayferus,která se zabývá výcvikem dravců,uspořádala pro děti program o tom,k čemu jsou dravci stvořeni.Žáci tak viděli některé dravce při lovu a dozvěděli se, čím je který dravec zajímavý. Celý program děti nadchl.

 

 

23.5.2014 Beseda se spisovatelem Milošem Kratochvílem

 

Na zahradě městské knihovny jsme strávili příjemné chvíle s panem spisovatelem Milošem Kratochvílem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z jeho spisovatelské činnosti i z jeho života.

 

Poslechli jsme si ukázku knihy, kterou pan spisovatel právě tvoří.

 

Na záměr pan Miloš Kratochvíl napsal dětem věnování do knihy nebo do pracovního listu, který jsme vytvořili k jeho knize.

Děkujeme za příjemné setkání.

Číst dál: 3. B.