ZÁKLADNÍ ŠKOLA, JIČÍN, HUSOVA 170

 • obr10.jpg
 • obr17.jpg
 • obr16.jpg
 • obr11.jpg
 • obr12.jpg
 • obr13.jpg
 • obr14.jpg
 • obr15.jpg

skolanew

skolaold

 • obr31.jpg
 • obr37.jpg
 • obr33.jpg
 • obr35.jpg
 • obr36.jpg
 • obr32.jpg
 • obr34.jpg
 • obr30.jpg

Vzpomínka na návštěvu Albrechta z Valdštejna

Po 2 letech mezi naše žáky opět zavítal vévoda Albrecht z Valdštejna. Stalo se tak v pátek 18. května. Naši žáci přivítali vévodu na školní zahradě, nejprve vystoupením flétniček, které doprovázely naše malé zpěváky ze školičky, poté tradičně chlebem a solí. Uvítání měli na starosti členové žákovského parlamentu. A pak přišly úkoly pro Albrechta, se kterými možná on sám ani nepočítal. Ale mistrně zapojil do řešení otázek naše žáky. Tak např. při naučné botanické procházce po školní zahradě společně se žáky řešil poznávání dřevin, někdy i exotických. Úkoly si připravili členové přírodovědného kroužku pod vedením paní učitelky Podhajské. Ve finále čekala na Albrechta degustace. Žákyně předmětu vaření pod vedením paní učitelky Petráčkové a Vejvodové si připravily pro vévodu přetěžký úkol. Se zakrytýma očima měl ochutnávat a poznávat nabízené vzorky ovoce. Tohoto úkolu se zhostil Albrecht poměrně slušně, neboť si i z našich žáků vzal na pomoc jednoho rádce. Samozřejmě byl před ochutnávkou ujištěn, že vše nabízené je jedlé a není otrávené! Na konci pěkného setkání si na rozloučenou připil vévoda s předsedkyní žákovského parlamentu Adélou Krykorkovou z číše pravým červeným moštem z regionálních zdrojů.    

                                                                                                                            

Mgr. Roman Mareš, ředitel školy

Albrecht

 

Přístupy

2149509
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
591
957
6905
10074
23858
28165
2149509